Εξαιρετικά επιτυχής χαρακτηρίστηκε η επίσκεψη μαθητών του σχολείου μας στο ξενοδοχειακό συγκρότημα "HOTEL PANTELIDIS". Οικοδεσπότης και ξεναγός μας ο κ. Ιάκωβος Παντελίδης, επιχειρηματίας, και ένας εκ των ιδιοκτητών της ξενοδοχειακής μονάδας. Οι μαθητές μας είχαν την ευκαιρία να μιλήσουν με τον κ. Παντελίδη και να θέσουν τις ερωτήσεις τους για την επιχείρηση και τον τρόπο οργάνωσης και λειτουργίας αυτής, στις οποίες έλαβαν ενδιαφέρουσες απαντήσεις. Ακολούθησε ξενάγηση στους χώρους και στα δωμάτια του ξενοδοχείου και καφές στο τέλος της ξενάγησης, κατά τον οποίο οι μαθητές αντάλλασσαν απόψεις για τις εμπειρίες τους και για όλα όσα τους κέντρισαν το ενδιαφέρον και τους εντυπωσίασαν.

Αρχηγός της επίσκεψης η κ. Παρασκευή Βαρδιάμπαση και συνοδοί καθηγητές ήταν ο κ. Παύλος Παπαζαφειρίου, η κ. Αθηνά Καρρά, η κ. Διαμάντω Μαμαλίγκα και ο κ. Ιωάννης Ντεμογιάννης. Η μετακίνηση των μαθητών πραγματοποιήθηκε στις εγκαταστάσεις του ξενοδοχείου με αστικό λεωφορείο.

Πρόσθετες πληροφορίες